Dzienne archiwum: Październik 17, 2012

Kiedy pojawiają się dzieci, liczba członków rodziny rośnie, małżonkowie często powoli ulegają presji codzienności. Beztroski czas miłości, spędzania czasu we dwoje, romantyzmu i erotyzmu mija, a jego miejsce zastępują codziennie domowe obowiązki, wychowywanie dzieci, gotowanie obiadów, opieka nad domem i długie godziny spędzone w pracy. Miłość nie gaśnie, ale powoli staje się przyjaźnią i przywiązaniem. Są jednak sprawdzone sposoby, co robić, by zarówno kobieta, jak i mężczyzna nigdy nie zapomnieli, jaki płomień ich kiedyś łączył i jak wielka była ich miłość.

Przede wszystkim większość kobiet poleca mówić partnerom bezpośrednio, co czują. Mężczyźni często mają problem z odgadnięciem, o co tak naprawdę chodzi partnerce, czemu ma zły humor, jest zmęczona, albo nie ma ochoty się w danej chwili przytulić. Kobiety zaś myślą, że mężczyzna powinien się domyśleć. Zamiast się obrażać, warto jest powiedzieć swojemu partnerowi dokładnie o co chodzi, a łatwiej osiągnie się kompromis. Poza tym zarówno mężczyzna, jak i kobieta powinni wykazywać zainteresowanie pasjami swojej połówki. Kobiety nie powinny ignorować pasji motoryzacyjnych, czy sportowych swojego mężczyzny, mężczyźni nie powinni kręcić nosem na nowe kosmetyki, czy opowieści z ostatniego kursu jogi, czy zajęć aerobiku. Gdy partner będzie świadomy, że dla jego połówki również jego sprawy są ważne, na pewno będzie zupełnie inaczej ją postrzegać, doceniać i będzie chciał pielęgnować tę miłość. Nie można również spocząć na laurach. Co z tego, że po 10 latach może się już nie chcieć? Nawet po piętnastu latach, kobieta powinna dbać o samopoczucie swojego mężczyzny, a on powinien kupować jej kwiaty, czy przynosić śniadanie do łóżka. Nie można również zapominać o komplementowaniu swojej żony, czy męża. Każdemu potrzebne jest dobre, ciepłe słowo. Żeby rodzina była szczęśliwa, zarówno mąż, jak i żona muszą się starać i pamiętać, że miłość trzeba pielęgnować na co dzień, nawet kilkanaście lat po ślubie.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2012
  P W Ś C P S N
  « Wrz   Lis »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.