Dzienne archiwum: Październik 23, 2012

Wiele kobiet zostaje mamami i zaczyna tworzyć rodzinę, będąc jeszcze bardzo młodymi kobietami. Decydują się na to czasem świadomie, czasem jest to sytuacja losowa, a czasem po prostu decyzja bardzo spontaniczna. Szybko jednak pojawiają się problemy, jak taka młoda matka da radę stworzyć rodzinę i jak poradzi sobie z wychowywaniem dziecka? Przecież jest taka młoda, niedoświadczona, sama praktycznie jest jeszcze dzieckiem, a tyle życia mogłoby być jeszcze przed nią. Nic bardziej mylnego, bycie młodą matką ma wiele zalet. Przede wszystkim, młoda matka ma dużo energii i pozytywnego nastawienia do świata. Szybko gubi kilogramy po okresie ciąży, dzięki przeczytaniu poradników i przejrzeniu wielu matczynych stron w Internecie wie, jak radzić sobie z brzdącem. Co więcej, zawsze może liczyć na pomoc dziadków, którzy przecież nie mogli się już doczekać wnuczka.

Więc nawet jeśli zarówno ojciec dziecka, jak i młoda matka pracują, albo nawet studiują, dziadkowie na pewno chętnie pomogą im w opiece nad dzieckiem i chętnie odbiorą je z przedszkola, czy spędzą z nim weekend. Młoda matka również lepiej rozumie świat dziecka nastolatka, bowiem sama niedawno musiała zmagać się z problemami wchodzenia w dorosłość. Często bardzo szybko zaczyna tworzyć ze swoim synem, czy córką zgrany duet, który gotowy jest podbijać świat. Poza tym, młoda matka wcale nie musi przestawać myśleć o sobie. To, że urodziła dziecko nie znaczy, że musi przestać dbać o własny rozwój. Wiele młodych matek doskonale łączy wychowywanie dziecka z studiami, doszkalaniem się, chodzeniem na kursy, aerobik ,czy po prostu wzmacnianiem pewności siebie. Co więcej, odchowanie dziecka dodaje dodatkowej pewności siebie. Bowiem jeśli młoda dziewczyna urodziła dziecko, odchowała je, a to jest szczęśliwe i doskonale się rozwija, przed taką kobietą nie ma już żadnych barier. Jej pewność jest wzmocniona, a ona sama wie, że jest w stanie zrobić wszystko. Być dobrą matką, pracownikiem, a nawet szefem dla samej siebie.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2012
  P W Ś C P S N
  « Wrz   Lis »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.