Dzienne archiwum: Luty 8, 2013

Wybór piętra, na którym będzie się znajdowało nasze mieszkanie dla wielu ludzi wydaje się sprawą drugorzędną. Nie powinno się jednak lekceważyć tej kwestii, gdyż ma ona wpływ na wiele spraw związanych z dalszym życiem w takim mieszkaniu. Wybór optymalnego piętra wpływa na komfort życia. Kontrowersyjnym wyborem zawsze był parter. Ta kondygnacja ma swoje plusy, ale także sporo minusów. Jedną z zalet może być na przykład to, że często do niego dołączony jest ogródek, który często jest wliczony w cenę mieszkania. Taki ogródek może nam posłużyć jako miejsce do hodowania kwiatów oraz innych roślin. Może być odskocznią od szarego życia w betonowym świecie. Problemów również nie brakuje. Na przykład nieco bardziej ograniczona prywatność. Przechodnie częściej mają okazję dostrzec, co dzieje się w środku. Mieszkania na parterze zdecydowanie łatwiej okraść, niż te, które znajdują się na wyższych kondygnacjach. Co prawda mieszkania w nowym budownictwie są już dużo bardziej bezpieczniejsze ryzyko dalej jest tam największe.

Ryzyko jest zmniejszone nie tylko dzięki rozwiązaniom technicznym, ale także dozorem i monitoringiem. Wybór kondygnacji jest bardzo często uzależniony od naszych możliwości finansowych. Przeważająca część firm budowlanych przy ustalaniu cen mieszkań bierze pod uwagę kondygnację na których się one znajdują. Im wyżej tym cena rośnie, choćby nawet dlatego, że kupując mieszkanie na wyższym piętrze mamy szansę codziennego podziwiania panoramy miasta. Mieszkania wyżej położone nie są również tak narażone na zgiełk jak te na parterze. Mieszkania na wyższych piętrach są także mniej narażone na brak dostępu słońca. Nasłonecznianie pomieszczeń będzie większe dla wyżej położonych mieszkań, ponieważ nie będą one zasłanianie przez wysokie sąsiednie budynki. Oczywiście przy wyborze piętra warto także brać pod uwagę nasze indywidualne preferencje. Jeżeli na przykład mamy problemy z chodzeniem a w budynku nie ma windy lub często się psuje lepiej jest wybrać mieszkanie na parterze lub pierwszym piętrze by ułatwić sobie życie.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Luty 2013
  P W Ś C P S N
  « Sty   Cze »
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.