Miesięczne archiwum: Czerwiec 2015

image Jak najbardziej jesteśmy w stanie dać radę sobie sami. Dekoracja czy urządzenie wnętrza to wcale ni jest trudna sprawa. Jeśli nie wiemy czy nam się uda to należy pierw spróbować. My sami możemy naprawdę dużo. Tylko teraz jest kwestia czy chcemy. Z pewnością zyskamy więcej, jeśli zrobimy coś sami. Będziemy bardziej zadowoleni z efektów. Wszystko jest dla ludzi. Każdy może poradzić sobie ze wszystkim. Nie należy wynajmować specjalistów, skoro przypuszczamy, że może nam się to udać. Nie jest to naprawdę nic trudnego. Wszystko jest w naszych rękach. Kto chce ten próbuje. Kto nie chce to nie. Nikogo przecież zmusić nie można. Próbować i tylko próbować. A to na pewno jakiekolwiek skutki przyniesie. Szukajmy inspiracji, próbujmy zrobić coś samemu. Naprawdę wcale nie jest trudno. Nie dość, że będziemy sami sobie wszystko robić, to jeszcze zaoszczędzimy jakieś pieniądze. Warto, naprawdę warto. Może akurat nam się uda. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to możemy poprosić o pomoc fachowca, on zrobi to lepiej.

Co to takiego jest? Dekoracja wnętrz to wszystko to, co zdobi dane wnętrze. Do dekoracji wnętrz mogą wchodzić nawet meble, bo to one ozdabiają również pokój. Są częścią jednej całości. Dekoracja wnętrz to nic trudnego. Dekoracją wnętrz możemy zająć się sami. Lub mogą zająć się tym specjaliści, czyli dekoratorzy wnętrz. To co wybierzemy zależy od nas. Samemu udekorować mieszkanie naprawdę nie jest trudno. Wystarczy kupić jeszcze kilka rzeczy, odpowiednio przygotować wnętrze i gotowe. Dekoracja powinna zależeć tylko i wyłącznie do nas. My wiemy co najlepiej zmienić i co będzie nam pasowało. Nie koniecznie trzeba szukać odpowiednich osób. Możemy naprawdę dużo. Wystarczy tylko trochę się postarać, a na pewno się uda. Wszystko przed nami. Można zacząć nawet już dziś. Na dekorację nie ma odpowiedniego terminu. Można dekorować nawet tu i teraz. Z dekoracją poradziłoby sobie nawet dziecko. Dlatego nie ma co się wygłupiać z wynajmowaniem dekoratora. Można zrobić dużo. Pytanie tylko czy chce nam się robić taką dekorację. Wybór zawsze należy do nas.

image Takie rozwiązanie jest bardzo popularne i bardzo tanie. Odświeżenie wnętrza to naprawdę nic trudnego. Wszystko zależy od tego co i jak chcemy zmienić. Aby zmienić wnętrze nie trzeba zaraz wszystkiego odsuwać i malować na nowo. Czasem, aby odświeżyć wnętrze potrzeba kilku małych lub większych gadżetów. Takie odświeżenie wnętrze to nic trudnego. My sami decydujemy o tym, co chcemy zmieniać. Słuchać nie można każdego. Wszystko samemu trzeba wszystko zrobić. Odświeżenie wnętrza, to np. zawieszenie nowych zasłonek i firanek. Później jest opcja, że można dodać coś na okna, jakiś akcent kwiatowy. Niektórzy uwielbiają nowe kwiaty w domu. Później można dodać jakiś kilka elementów na stół. Ułożyć coś innego na półkach. Decyzja należy do nas. My wybieramy co zmieniamy w swoim wnętrzu. Każdy ma prawo zrobić to, co chce i nikt, absolutnie nikt nie ma prawa w to ingerować. Próbujmy a na pewno będziemy zadowoleni. Wszystko jest w nas. Wszystko jak każde inne zależy od nas. Wystarczy chcieć i próbować.

image Takich pomysłów jest naprawdę miliony. Salon można zrobić na tyle sposobów, że ciężko nawet sobie wyobrazić. Nie jest to oczywiste takie proste. Salon musi być funkcjonalny, ponieważ będzie też służył do przyjmowania gości. Trzeba się liczyć z tym, że będzie musiało się tam pomieścić kilka osób. Często salon jest łączony z jadalnią. Często wraca się również do jakiś starych stylów. Do tego jak kiedyś było urządzone. Pomysł powinien być nasz własny albo osób, które nam pomagają. Wszystko zależy od tego na co się zdecydujemy. Sami jesteśmy w stanie zrobić wiele. Salon może być urządzony w jakimś wielkim stylu, ale oczywiście nie musi. My decydujemy o tym co chcemy mieć we własnym salonie. Salon można też np. ozdobić różnego rodzaju pamiątkami. Są to np. jakieś zdjęcia ze wspólnych podróży lub inne wspomnienia. Opcji jest naprawdę dużo. Można ściany przyozdobić też jakimiś obrazami. Wnętrze nie musi być super nowoczesne, aby było coś warte. Czasem można zrobić naprawdę dużo, za nieduże pieniądze. Wszystko zależy od tego jak trafimy.

Pomysł to jedna z najważniejszy rzeczy. Bez pomysłu nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Pomysł jest naprawdę bardzo ważny. Do tego, co chcemy robić jest potrzebny pomysł, który nie zawsze się pojawia. Pomysł przy dekoracji i urządzaniu wnętrz to klucza rzecz. To pomysł sprawia, że wiemy co chcemy, wiemy i wierzymy, że będzie ładnie. Wszystko zależy od nastawienia. Pomysł musi być. Bez pomysłu się nie obejdzie. Nie ma opcji, żeby robić coś zupełnie bez pomysłu. Pomysł jest bardzo ale to bardzo. Pomysłowość bardzo często jest oceniana. Im więcej zrobimy i lepiej tym będziemy bardziej zadowoleni. Pomysł kształtuje to wszystko, co pojawi się w konkretnym projekcie końcowym. Pomysł nie musi tylko należeć do nas. Należeć może też do dekoratorów, którym zleciliśmy zaprojektowanie wnętrza. Pomysł nie zawsze musi należeć do nas. Próbować oczywiście możemy. Wymyśli coś raczej każdy. Warto, naprawdę warto mieć dobry pomysł. Dobry pomysł, aby poradzić sobie samemu. Wszystko jest w naszych rękach. Warto.Szukaj

Kalendarz

Wartości rodzinne

    W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

    Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.