Miesięczne archiwum: Lipiec 2015

image Nie sztuką są aranżacje przestronnych pomieszczeń, w który można realizować wszystkie pomysły na wnętrza. Wykańczanie wnętrz w małych mieszkaniach jest prawdziwym wyzwaniem, ponieważ architektura wnętrz bloków nie pozwala na wykonanie każdego planu. Czym się kierować przy urządzaniu salonu w bloku? Salon w bloku najczęściej pełni także funkcję pokoju dziennego. Zazwyczaj kuchnia również jest niewielka i nie mieści się w niej stół dla całej rodziny. Stąd pomysł, by łączyć salon z jadalnią i nie oddzielać ścianą aneksu kuchennego. Otwarta przestrzeń wydaje się większa, ale ma to także wady, takie jak zapachy potraw dochodzące z kuchni, którymi przesiąkają ubrania oraz hałasy niepozwalające się zrelaksować. Ważnym elementem wyposażenia salonu jest kanapa. Zdarza się, że salon w bloku pełni funkcję sypialni, dlatego kanapa powinna być rozkładana. Dobrym rozwiązaniem są kanapy narożne, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni. W salonie powinien się także znaleźć mały stolik kawowy oraz komoda. Współcześnie dominują minimalistyczne meble o prostych kształtach, a takie rozwiązanie dobrze się sprawdzi w małym salonie.

Jeżeli architektura wnętrz pozwala na wyeksponowanie okien, warto zastanowić się nad wyborem ładnych i dobrych jakościowo firanek. Aranżacje wnętrz byłyby niepełne bez odpowiednio dobranych firanek. Pomysły na wnętrza muszą uwzględniać oświetlenie dzienne, a takie oświetlenie można podkreślić za pomocą firanek. Przy wyborze firanek należy się kierować materiałem. Woal jest przezroczystą tkaniną, więc przepuszcza dużo światła, ale ciężko się prasuje, dlatego nie każdy decyduje się na firanki z tego materiału. Podobną tkaniną, choć jeszcze bardziej delikatną, jest tiul. Tiulowe firanki często można zobaczyć w oknach salonu. Jeszcze innym materiałem jest organza. Najbardziej ekskluzywną odmianą organzy jest jedwab. Dla osób, które nie mają czasu szczególnie dbać o firany, dobrym rozwiązaniem będzie batyst. Ten materiał przepuszcza mniej światła, ale jest łatwiejszy w pielęgnacji. Niektórzy decydują się również na lniane firanki. Wydaje się, ze nie przepuszczają one dużej ilości światła, jednak obecnie produkuje się coraz cieńsze firany z lnu, które przepuszczają światło. Poza tym len jest materiałem naturalnym. Wykańczanie wnętrz wymaga dobrze wybranego materiału firanki.

Pomysły na wnętrza często dotyczą łączenia kolorów ścian, dlatego warto poznać kilka sposobów na niezawodne aranżacje. Wykańczanie wnętrz dobrze skomponowanymi kolorami ścian i sufitów zapewni pomieszczeniom oryginalność. Kiedy architektura wnętrz jest niezadowalająca, a nie możemy jej zmienić, najlepszym rozwiązaniem będzie ciekawe zestawienie kolorów, które optycznie powiększy lub pomniejszy wnętrze, rozjaśni bądź przyciemni, wyeksponuje meble, czy też ociepli wnętrze. Najbardziej popularnym jest podział na kolorów obejmujący ściany i sufit. Jeśli chcemy optycznie zmniejszyć wysokość pomieszczenia, wystarczy pomalować sufit na ciemny kolor. Zwiększenie wysokości pomieszczenia wymaga z kolei jasnego sufitu. Istotnym aspektem jest kontrastowe łączenie barw lub też ich współgrający dobór. Ciepłe połączenia kolorystyczne będą przeważać w pokojach dziecięcych czy w kuchni, w pokoju do pracy zaś częściej się spotyka zimną kolorystykę. W przestronnych pomieszczeniach można także pomyśleć o wzorach. Obok popularnych pasów, ciekawe mogą się okazać figury geometryczne, które z pewnością ożywią pomieszczenie.

image Jakie aranżacje pokojów dla niemowlaków zachwycą wyglądem i wygodą? Pomysły na wnętrza dla maluchów często są podyktowane modą. Tymczasem warto się zastanowić na praktycznością takie wnętrza i poczuciem komfortu zarówno dziecka, jak i rodziców. Odpowiednia architektura wnętrz to taka, w której pokój niemowlaka będzie się znajdował blisko sypialni rodziców, a daleko od pokoju gościnnego. Zapewni to dziecku spokojny sen, a rodzicom zaoszczędzi ciągłego przechodzenia przez cały dom, by zobaczyć nocą, czy dziecko śpi. Pokój niemowlaka powinien być dosyć duży, ponieważ w przyszłości dziecko i tak będzie potrzebowało miejsca do zabawy i nauki. Wykańczanie wnętrz dla niemowlaków wiąże sie także z wyborem odpowiedniej farby. Istotne jest, żeby zapach farby nie był drażniący. Najlepiej użyć specjalnej hipoalergicznej farby. Odnośnie koloru, powinna to być jasna i spokojna barwa. Głównym meblem w pokoju niemowlaka jest oczywiście łóżeczko. Najlepsze są drewniane łóżeczka niepokryte farbami, chyba że ekologicznymi.

image Ludzie spędzają w swoich sypialniach około jedną trzecią swojego życia, dlatego aranżacje sypialni są takie ważne. Wykańczanie wnętrz zgodne z naszymi upodobaniami, poczuciem smaku i charakterem ma wpływ na komfort przebywania w tych wnętrzach. Sypialnia musi być wygodna, żeby można w niej było naprawdę wypocząć i się wyciszyć. Architektura wnętrz wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania tynków i wylewek, ale także wyboru i montażu mebli, a także doboru ciekawych dodatków. Pomysły na wnętrza na pewno się sprawdzą, jeśli będą zgodne z Twoim gustem, a nie dyktowane modą. Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno ono być odpowiednio długie i szerokie, a także twarde. Szczególnie dla osób z problemami kręgosłupa. Wygodne łóżko to podstawa dla zdrowego i spokojnego snu. Łóżko powinno być na co dzień posłane kocem lub narzutą ładnie komponującą się z kolorem ścian i firanek. Jeśli sypialnia jest wystarczająco duża, można się zdecydować na dużą szafę oraz nocne szafki.Szukaj

Kalendarz

Wartości rodzinne

    W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

    Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.