Dzienne archiwum: Grudzień 9, 2016

image Przechodzą obok budowy oprócz robotników pracujących w pocie czoła i często klnących wniebogłosy naszą uwagę przykuć także może sposób w jaki połączone są rusztowania. Nie można oprzeć się wrażeniu, że nierzadko warunki pracy są dla robotników bardzo dalekie od oczekiwanych norm bezpieczeństwa. Często na wysokości kilku metrów bez konkretniejszych zabezpieczeń znajdują się drabiny aluminiowed. Te wątkie konstrukcje pod naporem ciężaru robotników niczym drabiny magazynowe muszą wytrzymać ogromne siły naporu, a przy tym nie zawali, ani nie przewrócić się. Nie ciężko sobie wyobrazić, że nie są to jedyne niebezpieczeństwa jakie czyhają na placu budowy. Na przykład źle zabezpieczone blacy trapezowe mogą zawalić się komuś na głowę i o tragedię wtedy nieciężko. Gdzie BHP, gdzie zasady bezpieczeństwa – próbuje z człowieka wyrosnąć taki niepokorny okrzyk buntu i niezadowolenia z zaistniałej sytuacji. Cóż, jeśli zauważymy mocne niedociągnięcia, nie wahajmy się i bezzwłocznie dzwońmy do Inspekcji Pracy. Może w ten sposób uratujemy komuś życie.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Grudzień 2016
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.