Dzienne archiwum: Grudzień 22, 2016

image Wybierając mieszkanie, które zamierzamy kupić warto zwrócić uwagę na wszelkie atrybuty nieruchomości. Nie tylko liczy się rozmiar działki przed domem lub mieszkaniem. Mimo, iż w głowie już zaczęliśmy projektowanie ogrodów, trzeba być ostrożnym i nie dać się nabrać na tanie chwyty marketingowe. Niech nie robi na nas wrażenie wielka huśtawka na ogrodzie, czy stylowa antresola w głównym salonie. Nie tędy droga. Bądźmy czujni i nie reagujmy impulsywnie. Cierpliwość oraz skrupulatność przy wyborze mieszkania popłaca i procentuje jeszcze przez długie lata. Warto też zwrócić uwagę na elewacje Poznań, Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań czy inne większe miasta są pełne odrapanych kamienic, które szpecą tylko swoim widokiem klimat miasta. Nie chcesz chyba mieszkać w jednej z nich, prawda? Z drugiej strony są to zazwyczaj tanie mieszkania Kraków, Poznać oraz inne miejscowości są zalewane przez ogłoszenia sprzedaży mieszkań nisko czynszowych. W tych budynkach pokrycia dachowe najczęściej zostawiają wiele do życzenia, a same dachy często przeciekają.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Grudzień 2016
  P W Ś C P S N
  « Lis    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.