hipoteka

Przy zakupie nowego mieszkania przychodzi nam podpisać umowę z deweloperem. Naszego partnera biznesowego przed zakupem warto sprawdzić dokładnie, ponieważ to my w tym przypadku wydajemy pieniądze i to niemałe. By ograniczyć ryzyko do zera dobrym zwyczajem jest sprawdzenie z kim mamy dokładniej do czynienia. Deweloperzy przeważnie w Polsce działają na zasadach spółek prawa handlowego. W dużej mierze są sto spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub też spółki akcyjne. Dowodem ich wiarygodności powinny być dla nas odpisy z Krajowego Rejestru Sądowego. Odpis taki i tak powinien być w posiadaniu przedstawiciela spółki. Zaglądając do niego warto sprawdzić, kto jest upoważniony do jej reprezentowania. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera musimy być przygotowani na to, że może dojść do różnych nietypowych na pierwszy rzut oka sytuacji.

Przykładowo trzeba upewnić się, że cena za lokal z rynku pierwotnego zawiera już podatek VAT. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli tak jest nabywca jest zwolniony z konieczności płacenia tego podatku. Upewnienie się jest konieczne by potem nie płacić za to dość sporych pieniędzy. Wystrzegać się należy takie podpisywania umów z deweloperami, którzy na budowę budynku w którym znajduje się nasze mieszkanie wzięli kredyt. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że nasze mieszkanie będzie obciążone hipoteką. W takiej sytuacji deweloper musi przedstawić przy umowie sprzedaż dokument, który zezwala na bez obciążeniowe odłączenie lokalu, którego posiadaczem mamy się stać. Najlepsi deweloperzy, którzy charakteryzują się profesjonalnym podejściem do każdego klienta zobowiązanie do przedłożenia takiego dokumentu składają już w umowie przedwstępnej. Takie umowy z deweloperami lepiej także zawierać u notariusza. Dzięki temu uzyskamy jeszcze lepsze zabezpieczenie. Jeżeli stałoby się tak, że deweloper nie chciałby potem podpisać z nami umowy kupna-sprzedaży umowa przedwstępna podpisana u notariusza dawałaby nam poważne szanse na wygranie sprawy w sądzie.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.