Kuchnia

Jadalnia często połączona jest z kuchnia lub salonem, dzięki czemu Pani domu, zyskuje więcej czasu dla swojej rodziny. Będąc w kuchni, która znajduje się w innym, odrębnym pomieszczeniu, przygotowując posiłki, jest ona z dala od rodzinnego życia, które toczy się w odległym salonie.  Połączenie kuchni z jadalnia, daje natomiast możliwość uczestniczenia w wielu rozmowach rodzinnych. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy mamy tam mało czasu dla bliskich. Jesteśmy zbyt zabiegani, dlatego bardzo chętnie wyposażamy swój dom tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Aneks kuchni powinien być jednak w pewien sposób oddzielony od salonu, czy jadalni. Z pewnością musimy pamiętać o podłodze. Kiedy w salonie mamy panele, postarajmy się, by w pewnym miejscu łączyły się one z płytkami, które mamy w kuchni. Dobrze aby zachować podobne barwy na ścianach i właśnie podłodze.

Dzięki temu uzyskamy piękny efekt, a salon i kuchnia będą sprawiały wrażenie całości. Jeśli jednak kuchnia  jest w kolorze czerwonym, a w salonie dominuje czerń i biel, pomyśl o dodatkach. Niech to będą czerwone poduszki na pięknej czarnej sofie lub czarno- czerwony obrus na stole w jadalni. Elementy dekoracyjne spełniają doskonała funkcje łączenia poszczególnych przestrzeni. Nie możemy tez zapomnieć o oddzieleniu tych dwóch pomieszczeń, na przykład niewysokim barkiem z barowymi krzesłami. Ważne jest również oświetlenie. Postaraj się zaprojektować je tak, aby po skończonej pracy w kuchni, można  było „wyłączyć tę przestrzeń z naszego życia. Najlepiej sprawdza się w takim wypadku oświetlenie punktowe, nad szafkami lub wyspą w kuchni. Koniecznie zamontuj również punktowa lampę nad stołem w jadalni. W dużych salonach ważne, aby tak zaprojektować oświetlenia, by dzięki niemu zyskać kilka przytulnych miejsc. Nie musimy przecież włączać wszystkich lamp, jeśli chcemy posiedzieć na ulubionym fotelu i poczytać książkę. Możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy przygotują dla ciebie indywidualny projekt.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.