wymiar

Remontując mieszkanie bardzo często okazuje się, ze w naszych szafach zalegają dziesiątki starych i nikomu niepotrzebnych rzeczy. O ile niektóre z nich, mogą mieć wartość sentymentalna, o tyle puszki po coca-coli, rodem z PRL-u nie maja już żadnej wartości. Nasze społeczeństwo można jednak nazwać zbieraczami. Odkładamy wszystko do szafy z przekonaniem, ze wszystko się przyda. Niestety, tak mijają lata, a nasze meble pełne sa niepotrzebnych przedmiotów. Remont mieszkania, to jednak doskonały moment, aby odświeżyć nie tylko ściany, ale i zawartość mebli. Może się okazać, ze z powodzeniem możemy zmienić nasz wystrój na bardziej minimalistyczny. Przecież od lat już o takim marzymy. Niestety, zawsze gdy taki pomysł przychodził nam do głowy, zdawaliśmy sobie sprawę, ze mamy zbyt dużo przedmiotów. Nie ma szans, aby zmieścić je wszystkie, na małych półeczkach i szafkach. Raz na jakiś czas, warto jednak przejrzeć zawartość naszego mieszkania. Nowe meble, doskonale wkomponują się w nasz nowy wystrój. Jeśli malujemy ściany, nie musimy używać jednego koloru w całym pomieszczeniu. Na jednej ze ścian, dobrze jest użyć barwy kontrastowej, która będzie bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym.

Możemy tez namalować geometryczne wzory, pasujące do naszych minimalistycznych mebli. Podczas remontu, warto pomyśleć o miejscu na zabudowana szafę wnękową. Dzięki takiej szafie, możemy pozbyć się wysokich mebli. Takie szafy, doskonale sprawdzają się w przedpokoju. Z reguły w każdym mieście jest kilka firm, które zajmują się taka zabudową na wymiar. Możemy wybrać nie tylko kolor, ale również ilość półek i wieszaków w jej środku. Nie mówiąc już o tym, ze drzwi osadzone na szynach mogą również spełniać funkcję dużych luster. W taki sposób, miejsce na ścianie możemy wykorzystać, aby powiesić na niej obraz lub płaskorzeźbę. Szafy wnękowe, pozwalają na wykorzystanie każdej przestrzeni, co jest bardzo ważne na małych powierzchniach. Można je montować także w kuchni, łazience i pokoju i sypialni.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.