zapisy

Zakup mieszkania jest poważną transakcją, która powinna być dla nas jasna od początku do końca. Niestety bardzo często umowy przygotowywane przez deweloperów są tak nieczytelne i zawiłe z punktu widzenia zwyczajnego człowieka, że konieczna jest konsultacja z prawnikiem. Choć sprawdzenie umowy może kosztować nawet kilka tysięcy złotych jest to posunięcie, które może się okazać dla nas dobrym ruchem, który sprawi, że po zakupie mieszkania nie będą na nas czekać żadne niemiłe niespodzianki.  W niektórych umowach zapisy są tak skontrowane, że kupiec może stracić nawet kilka tysięcy złotych jeśli nie kilkaset. Przy kupowaniu mieszkania uwagę trzeba sprawdzać praktycznie na wszystko.

Takie czynności jak sprawdzenie ksiąg oraz czytanie ze zrozumieniem umów jest podstawą dokonania dobrego zakupu. Deweloperzy często robią wiele, by umowa była przygotowana prawniczym językiem, który nie zrozumiały jest dla większości ludzi, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z prawodawstwem. Wydanie nawet kilku tysięcy by dowiedzieć się dokładnie co podpisujemy nie jest dużym wydatkiem jeśli weźmiemy pod uwagę, że przeważnie przy kupnie mieszkania decydujemy się na zaciągnięcie kredytu, który będziemy spłacali latami lub wydajemy na ten wydatek oszczędności całego swojego życia.  Sama umowa nie gwarantuje bezpieczniejszego  zakupu. Jest on uzależniony od sprawdzenia innych formalności. Duże znaczenie odgrywa tutaj sprawdzenie prowadzonej księgi wieczystej. Dopiero uzyskanie odpisu gwarantuje nam bezpieczeństwo. Każdy deweloper, który poważnie traktuje swoje zajęcie powinien mieć dołączony taki dokument do swojej umowy. Jeżeli nie będzie go posiadał stan księgi wieczystej można sprawdzić w internecie. Takie sprawdzenie nie daje jednak stu procentowej pewności, że stan księgi wieczystej jest aktualny, dlatego też najpewniejszy jest odpis, który trzeba starać się uzyskać za wszelką cenę. Odpis bez żadnych trudności można uzyskać w wydziale ksiąg wieczystych mieszczącym się w Sądzie Rejonowym.Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Kwiecień 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Wartości rodzinne

  W pędzie codziennego życia zapomina się często jak ważna jest rodzina. Ojciec wcześnie rano wychodzi do pracy, ponieważ żyje w przekonaniu, że jego zadaniem jest zarabianie pieniędzy, by zapewnić byt rodzinie. Matka, również pracująca, musi łączyć opiekę nad domem z obowiązkami pracowniczymi. Dzieci biegają to do szkoły, to na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne. Z dziadkami widują się właściwie tylko w weekendy na rodzinnym obiedzie. Nawet wtedy dużo bardziej są zainteresowane szybkim powrotem do domu, by pograć na komputerze lub spotkać się z kolegami. Psychologie zauważają, że ten brak czasu jest elementem, który powoduje, że rodzina oddala się od siebie. Wystarczy przyjąć jako zasadę parę zachowań, które pozwolą rodzinie trzymać się razem i również na co dzień pielęgnować rodzinne wartości - . Do takich należy wspólne jedzenie posiłków. Szybkie poranki nie pozwalają NATO, by zasiąść przed stołem i delektować się śniadaniem, jednak nikt nie powiedział, że kolacja nie może być uroczysta. Powinien być o nie tylko moment przeznaczony na wspólne spożywanie pysznych dań, ale również czas wspólnych rozmów, śmiech i opowiadania sobie, jak minął dzień.

  Dzieci zawsze chcą opowiedzieć, co udało im się zrobić w szkole, jakie dostały oceny, mąż chętnie opowie o wrednym szefie, a żona o nudnym dniu spędzonych na wypełnianiu rachunków w pracy. Podzielenie się problemami, opowiedzenie o rzeczach sympatycznych, jak nic zbliża się do siebie rodzinę. Atmosfera jest dużo bardziej luźna, a dzieci kładą się do łóżka zadowolone, że chociaż przez tę chwilę, rodzice mieli czas, który mogli im właśnie poświęcić. Sami małżonkowie również nie mogą zapominać o łączącej ich miłości i starać się ją pielęgnować również na co dzień. Małe gesty i dobre uczynki sprawiają, że rodzina jest silna i nie imają się jej nawet najgorsze sytuacje. Dlatego nie można zapominać nie tylko o miłości i przyjaźni, ale przede wszystkim o rozmowie, która od zawsze byłą i jest kluczem do rozwiązania każdych problemów.